اهمیت ریسک در رسیدن به موفقیت

زنان به ریسک پذیری شناخته نمی شوند. اینکه زنان بیولوژیک قابلیت ریسک کردن ندارند کاملا اشتباه می باشد. در واقع تمایل به ریسک در زنان کمتر از مردان می باشد که سهم ذاتی بودن این مسئله کم تر از نحوه پرورش و تربیت یافتن زنان است. اما اهمیتی ندارد که چرا زنان از ریسک کردن امتناع می کنند. انجام زیاد این کار برای آنان موجب صدمه دیدنشان می شود.

زنان موفق بسیاری در مورد ریسک کردن زنان و روبرو شدن با ترسهایشان سخن به میان آورده اند و به این اعتقاد داشته اند که زنان باید به خود، شانس بیشتری برای موفقیت بدهند.

در اینجا هفت دلیل در مورد اهمیت ریسک کردن در پیشرفت زنان بیان شده است، که این هفت دلیل بر اساس مطالعه زندگی زنان موفق بوده است.

۱. فرصت های بزرگ و پیش بینی نشده اغلب از ریسک کردن بدست می آید.

Women in business

ما اساسا تمایل داریم که با دید منفی به ریسک کردن نگاه کنیم، معمولا ریسک کردن را کاری خطرناک و ناعاقلانه تصور می کنیم. در حالیکه بعضی از ریسک ها وجود دارند که هیچ چیزی در قبال انجام آنها از دست نمی دهیم و این اهمیت دارد که به خاطر بیاوریم که افرادی این ریسک ها را انجام می دهند. بازنمایی چهره ریسک به عنوان یک فرصت برای رسیدن به موفقیت بجای مسیری رو به شکست، چیزی است که sandra peterson، مدیر عامل تجارت ده میلیارد دلاری Bayer Crop Science به خوبی می داند، وی به شرکت Forbes در سال ۲۰۱۱ گفت:

اغلب زنان موفقی که من می شناسم، موفقیتشان به خاطر تمایل آنها به انجام دادن چالش های ریسکی بوده است، چیزی که بقیه مردم انجام نمی دهند. اگر شما به مسیر زندگی من نگاه کنید، من ریسک های زیادی در زندگیم انجام داده ام. کارهایی که برای بقیه مردم خطرناک به نظر می رسید ولی برای من اینگونه بود:

«وای، این یک فرصت بی نظیره و این بهم این اجازه رو میده که چیزای جدیدی یاد بگیرم و بهم فرصتی میده که نقش بزرگتری رو بازی کنم و سازمان بزرگتری رو داشته باشم.»

در صورتی که واکنش بقیه اینگونه بود:

دیوونه شدی؟

تو چی در مورد بیماری خون میدونی؟

تو چی در مورد ماشین لباس شویی میدونی؟

و…

۲. ریسک کردن موجب افزایش اعتماد به نفس

اهمیت ریسک در رسیدن به موفقیت

ریسک کردن همچنین یک فرصت عالی برای ایستادن و معرفی کردن خود به عنوان یک رهبر نه یک پیرو که از جایگاه خود راضی است، به فرد می دهد.

تامارا عبدالجابر، مدیر عامل شرکت تکنولوژی Palma و یکی از صد زن عرب قدرتمند در جهان اقتصاد عرب در سال ۲۰۱۱ خطاب به زنان می گوید:

چیزی که من میب ینم این است که بسیاری از مردم خاورمیانه منابع و دانش بسیاری ندارند. برای اینکه با استقامت بایستید باید تلاش بیشتری بکنید. من تمایل شدیدی نسبت به دانش دارم و دانش را از همان سنین کم با تلاش سخت در مدرسه و ادامه آن در دیگر مراحل زندگیم دنبال کرده ام. دانش من به من کمک کرد تا اعتماد به نفس بدست بیاورم و به ریسک کردن علاقه پیدا کنم.

۳. ریسک بهترین معلم افراد موفق

اهمیت ریسک در رسیدن به موفقیت

در میان فرصت ها و شناسایی بیرونی خود، ریسک کردن می تواند امکان ایجاد فرصت هایی برای رشد درونی هم نیز برایمان فراهم کند.

heather Rabbatts اولین زنی که رئیس The FA در انگلستان شد در مصاحبه ای در برنامه woman’s hour power list  گفت:

من فکر میکنم همیشه یک چیز پنهانی در مورد ریسک کردن را در خودم حس می کردم. یک جمله ی بی نظیر وجود دارد که:

شما زمانی چیزی را فرا می گیرید که در ریسک باشید و من جذب هر دو آنها شدم، هم ریسک کردن و هم یاد گرفتن و این همان چیزی بود که مرا هدایت می کرد تا شغلی را انتخاب کنم که بقیه در مورد آن اینگونه فکر میکردند: «تو نمی توانی آن را انجام بدهی و این غیر ممکن است و امکان ندارد صورت گیرد.»

 ۴. موفقیت از آسمان فرود نمی آید، باید دنبالش کنید.

اهمیت ریسک در رسیدن به موفقیت

بین سودمندی شخصی و تخصصی، ریسک ممکن است یک قدم ضروری در تعقیب فعالانه موفقیت باشد.

وقتی از خانم Kay Koplovits اولین مدیر عامل زن شبکه تلویزیونی در مورد موفقیت در این رابطه در یک محاسبه در Huffingon post پرسیدند، پاسخ داد:

باید یک گام از بقیه جلوتر گذاشته و سفر خود را شروع کنید. شما باید آسوده خاطر باشید چون شما نمی دانید که چگونه مسیر شما برای دستیابی به موفقیت طی می شود و تجربیات بسیار زیادی در انتظار شما در طول این مسیر خواهد بود. بدون ترس ادامه بدهید چون در مسیر موفقیت وقتی به بن بست می خورید همیشه راهی برای ادامه پیدا می شود.

۵. آرزوها بدون خطر کردن می میرند.

اهمیت ریسک در رسیدن به موفقیت

ریسک کردن پنجره ای نو به سوی جهان های جدیدی باز می کند و گاهی چیزهایی که از چشممان افتاده است را به ما نشان می دهد.

خانم Palema Barnes رئیس و مدیر عامل Engeder Health زنان را برای ورود به زندگی حرفه ای تشویق به رها کردن منطقه راحت خود برای دستیابی به توانایی های نهفته شان می کند

او در مصاحبه با The GrindStone اضافه می کند:

برای شاغلان همه حرفه ها و به ویژه زنان جوان، جهان بیرون از منطقه راحت ما می تواند بسیار بزرگ و ترسناک باشد. با پا گذاشتن در این دنیای جدید و ریسک کردن قادر خواهیم بود تا به موفقیت های حرفه ای دست یابیم و توانایی های نهفته خود را بشناسیم. وقت آن است که منطقه راحت خود را رها کرده و به دنبال آن چیزی که شدیدا علاقه داریم برویم، یعنی همان رویاهایمان.

۶. ریسک کردن ترس از شکست را از بین می برد.

اهمیت ریسک در رسیدن به موفقیت

Ariana Huffington ترس از شکست را به عنوان یک دیوار بزرگ در سر راه موفقیت معرفی کرده است. وی در گفت وگویی با سایت Business Insider در سال ۲۰۱۶ گفت:

ما زنان بیش از اندازه ریسک گریز هستیم، چون هر زمانی شروع به انجام کاری بزرگ می کنیم که شانس بزرگی در آن است آن را رها می کنیم چون ترس بزرگی از شکست داریم.

آن همخانه ای منفوری که در مغز من زندگی می کند را چه بنامم که همواره مرا پایین می کشد. همخانه ای که نمی خواهد ما شکست بخوریم، چون ما با موفقیت ها و شکست هایمان تعریف می شویم و آن همخانه ای بد جنس نمی خواهد که ما برتر از او و شناخته شده تر از او باشیم.

اهمیت ریسک در رسیدن به موفقیت

اما شکست

Huffington اضافه کرد که شکست پایان راه رسیدن به موفقیت نیست بلکه شروع آن است. او اخیرا در روزنامه Gardian مصاحبه کرد و گفت که مادرش به او یاد داده است که شکست نقطه مقابل موفقیت نیست بلکه پله ای به سوی موفقیت می باشد.

۷. ریسک کردن به معنای بی برنامه انجام دادن کارها نیست.

اهمیت ریسک در رسیدن به موفقیت

در حالیکه ریسک کردن به وضوح می تواند سود شخصی و کاری برایمان داشته باشد ولی بدون آماده سازی و در خلا اتفاق نمی افتد. افرادی از ریسک سود نمی برند که آماده سازی های لازم برای انجام دادن ریسک انجام نمی دهند و خود را آماده رویدادهای ناشی از ریسک نکرده اند.

مدیرعامل JetStream Federal Credit Union به خوبی با این واقعیت آشناست:

شما نمی توانید ایده هایتان را بدون دیدن تمامی مراحل پروژه و اینکه پایان آن چه می شود، رها کنید و به انتظار به ثمر نشستن ریسکتان بشینید.

ترجمه از Huffpost

منبع: بهینگی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.